NovaChem

NovaChem

Hakkımızda

 

Novachem A.Ş.® 2012 yılında kimyasal madde üretimi, masterbatch üretimi ve ar-ge faaliyetlerini sürdürmek amacıyla Gaziantep’ te kurulmuş bir aile şirketidir. Gaziantep başta olmak üzere Adana, Mersin, Kayseri, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Elazığ gibi çevre illerdeki özellikle plastik, ambalaj ve polimer sektöründe faaliyet gösteren firmalara çeşitli hammaddeler üretme ve tedarik yapma amacında faaliyetlerini sürdürmektedir. Şehir merkezindeki satış ofisinden organizasyonlara yön veren şirketimiz, organize sanayindeki fabrikasından müşterilerimize hem ürün, teknik destek, lojistik ve stoklama desteği vermektedir.

Plastik, ambalaj, iplik, enjeksiyon, nonwoven ve film sektöründe kullanılan PE ve PP taşıyıcılı masterbatch üretimi yapan firmamız bölgede üretim yapan firmalara konsantre boya tedariği yapmaktadır. Toz pigment ile mono batch yapıldıktan sonra, laboratuvarda oluşan reçeteyle masterbatch üretimi yapılmaktadır.

Yurtiçinden ve yurtdışından tedarik ettiğimiz ürünlerle müşterilerimize hem ürün, hem teknik anlamda destek vermekteyiz. Bilimin birleştirici gücünü ilke edinen firmamız yurtiçinden ve yurtdışından tedarik ettiği ürünlerle müşterilerine hem ürün, hem teknik bilgi desteği vermektedir. Şu an bünyesinde masterbatch, mürekkep, solvent, hotmelt, pigment, plastifiyanlar gibi 6 ana grupta ürün portföyü mevcut olup yaklaşık 80 çeşit hammadde ile müşterilerine hizmet vermektedir. Konusunda uzman ekibimiz siparişten teslimata kadar müşterilerine kaliteli hizmeti sunmak için gerekli özeni göstermektedir. Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu her türlü teknik destek, ar-ge, bilgi ve doküman paylaşımı firmamız tarafından sağlanmaktadır.

Mevcut dünya pazarını yakından takip eden Arge inovasyon bölümümüz ile mevcut ürünlerin dışında piyasaya yeni sürülen ürünler de müşterilerimize aktarılmaktadır. Ayrıca firmamız Gaziantep Üniversitesi Kimya bölümü ile işbirliği yaparak Tübitak ve KOSGEB ten aldığı proje destekleri ile Türkiye’ de üretimi olmayan çeşitli polimerleri üretmeye çalışmaktadır. Gaziantep Üniversitesi Teknoparkında ve bünyesindeki laboratuvarlarında ar-ge çalışmalarını devam ettirmektedir.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.